بازدید فرماندار کاشمر از حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در مرکز آموزش عالی کاشمر

مسلم ساقی فرماندار کاشمر در اولین روز کاری خود پس از انتصاب در این سمت در معیت معاونین سیاسی، اجتماعی و عمرانی و برنامه ریزی و بخشداران بخش مرکزی و کوهسرخ از تنها حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در مرکز آموزش عالی کاشمر بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر، مسلم ساقی در حاشیه این بازدید در نشست مشترکی با رییس مرکز آموزش عالی کاشمر طی سخنانی بر نقش دانشگاه در توسعه منطقه تاکید کرد.
وی حضور جدی و پررنگ تر دانشگاه و دانشگاهیان در جامعه جهت حل مشکلات مختلف بخشهای فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی را خواستار شد.
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداذی کاشمر نیز در این نشست با اشاره به عملکرد مثبت مرکز آموزش عالی کاشمر طی یک سال اخیر، بر لزوم ایجاد دبیرخانه دایمی همایش توسعه پایدار در مرکز آموزش عالی کاشمر تاکید کرد.
مهدی نایه در اظهار داشت: باید از ظرفیتهای فیزیکی و علمی دانشگاه در زمینه مشاوره به مسئولان منطقه بهره برد.
رییس مرکز آموزش عالی کاشمر همچنین در ادامه این نشست با ارایه گزارشی از عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی اظهار داشت: خوشبختانه مرکز آموزش عالی کاشمر در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خویش توانسته به خوبی نقش خود را ایفا کند.
دکترهادی معماریان خلیل آباد از فرماندار جدید خواست؛ از محل اعتبارات متوازن استانی و در اختیار، به این دانشگاه کمک نماید تا هرچه سریع تر عملیات اجرایی پروژه احداث پردیس مرکز آموزش عالی کاشمر رقم بخورد .
وی از ثمربخشی پیگیریهای انجام شده  جهت راه اندازی و تجهیز مرکز نوآوری ترشیز و مرکز رشد دانشگاه خبر داد و گفت: این دو نهاد ظرفیت بالایی در توسعه واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان در منطقه محسوب می شوند و می توانند در توسعه کارآفرینی شهرستان نقش بی بدیلی داشته باشند.
وی گفت: ما تلاش داریم مرکز آموزش عالی کاشمر مسیری را بپیماید که  تنها محل آموزش، تولید علم و فناوری نباشد و رسالت فرهنگی خود را  در راستای آماده سازی دانشجویان برای رویارویی با واقعیتهای جامعه و  جامعه پذیری دانشگاه برای تربیت شهروند خوب را به نحو احسن ایفا نماید.
 دکتر معماریان افزود: امسال هزار و 75 طلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 در شهرستان کاشمر شرکت دارند که نیمی از داوطلبان را زنان تشکیل می دهند. 
وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ خرداد همزمان با سراسر کشور در یک حوزه امتحانی مرکز آموزش عالی کاشمر برگزار و داوطلبان این آزمون در ۱۳۲ رشته امتحانی و ۶۳ رشته شناور به رقابت می پردازند. 
وی افزود: بیشترین داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد در مرکز آموزش عالی کاشمر صبح پنج شنبه با هم به رقابت پرداختند به طوریکه 550 داوطلب در این نوبت حضور یافتند و کمترین داوطلب در عصر پنج شنبه با 79 نفر حضور یافتند.
گفتنی است؛  امسال برای دومین سال آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد کاشمر در مرکز آموزش عالی کاشمر برگزار می شود. 

دسته مطلب: