تجلیل از اساتید مرکز آموزش عالی کاشمر با اهدا یک شاخه گل

همزمان باهفته بزرگداشت مقام معلم، دکترهادی معماریان خلیل آباد رییس مرکز آموزش عالی کاشمر ،با حضور در کلاس‌های درس این مرکز و با اهدای یک شاخه گل از زحمات بی دریغ اساتید گرانقدر قدردانی و این ایام را به آنان تبریک گفت.
دکترمعماریان در حاشیه این حرکت نمادینِ فرهنگی در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر اظهار داشت: دانشجویان باید فرصت حضور اساتید در کلاس درس را مغتنم شمرده و در راستای عمل به وظیفه خودشان در مسیر کسب درجات علمی تلاش کنند.
وی خاطر نشان کرد: آنچه که تا به امروز مرکز آموزش عالی کاشمر دارد از پشتوانه تلاش اساتید گرانقدر است  که  آنان برای داشتن یک واحد سرآمد در  منطقه  و رفتن به سمت دانشگاه مسئله محور در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی بیشتر تلاش کرده اندو به خوبی پیام آور اهداف مرکز بوده اند.
وی در ادامه با اشاره به تأثیر گذاری استاد بر دانشجو گفت: « نکته ظریف  نقش اساتید  بر مسیر تعالی زندگی افراد این است که می تواند آموزش، قواعد ژنتیک و وراثت یک خانواده را بر هم بریزد و فرزندانی متعالی و با تربیت به جامعه تحویل دهد.
معماریان افزود: به یقین اساتید نقش مؤثری در تعلیم و تربیت نیروی متخصص و متعهد بر عهده دارند که لازمه پیشرفت و تعالی در هر جامعه‌ای است.
وی ضمن قدردانی از زحمات این عزیزان افزود: جایگاه معلمین و اساتیدی که در کنار آموختن مباحث علمی، آموزگار اخلاق و فضایل اخلاقی هستند بسیار والا و شایسته تقدیر است و  خوشبختانه اساتید این مرکز علی‌رغم کمبود ها و تنگناها، راندمان خوبی در امر آموزش دارند.
به گفته او علم و دانش، زیرساخت اصلیِ سعادت یک ملّت و پیشرفت یک کشور و در نظام اسلامی ما حرکت به سمت آرمانهاست و چه بسا ملتی که از علم و دانش برخوردار است و در زمینه های علم، نوآفرینی کند؛ دارای عزت، اقتدار و اعتماد به نفس خواهد بود.
لازم به یادآوری است؛ هزینه برگزاری مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم در مرکز آموزش عالی کاشمر، صرف کمک به خسارت دیدگان از سیل در استانهای گلستان و ایلام شد.