امروز دوشنبه 1 مهر 1398

جلسه کارگروه بررسی آسیب های اجتماعی و فضای مجازی

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ نشست کارگروه بررسی آسیب های اجتماعی و فضای مجازی در مرکز آموزش عالی کاشمر با حضور نماینده دانشگاه های شهرستان ، نیروی انتظامی و تنی چند از اساتید دانشگاه و مسئولان محلی برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛  به نقل از روابط عمومی در این نشست رییس مرکز آموزش عالی کاشمر طی سخنانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مسئول و مجری تهیه سند آسیب های اجتماعی شهرستان کاشمر  است و تا کنون در این زمینه اقداماتی انجام داده لازم  است  گزارش فعالیت های انجام شده  به مرکز آموزش عالی ارائه شود تا زیر نظر اعضای کارگروه بررسی آسیب های اجتماعی و فضای مجازی انجام و راهکارهای اجرائی طرح بررسی شود.

دکتر هادی معماریان خلیل آباد با تاکید بر لزوم تهیه و جمع آوری بانک اطلاعاتی جامعی از این آسیب ها با آمار دقیق و متقن گفت:  جهت بررسی دقیق تر  این آماره باید در اختیار کارگروه فوق قرار گیرد.

وی اظهارداشت: کارتهیه سند در پنج فاز تهیه بانک اطلاعاتی،مرور منابع و مقدمات و کلیات،اولویت بندی آسیب های اجتماعی، مدل سازی و تهیه فاکتورهای مهم،ارائه راهکارهای اجرائی و سند عملیاتی انجام می شود.

رییس مرکز آموزش عالی کاشمر به نقش  شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشمر  به عنوان بستر ساز همه فعالیت های فرهنگی شهرستان اشاره و ابراز کرد: موضوعات چندگانه آسیب های اجتماعی باید نیاز سنجی شود و طرح  تنها در قالب نظری نباشد بلکه از قالب نظری خارج و به حیطه عملیاتی وارد شود.

وی افزود: متخصصین هر حوزه باید در امور مرتبط با تخصص خود ورود پیدا کنند تا منتج به نتیجه خوبی شود.

وی با بیان این که کاهش نشاط و عدم آگاهی و غفلت اصلی ترین دلیل گرایش به فضای مجازی است و به عبارتی این فضا هم افزاینده آسیب های اجتماعی است و هم کاهنده آسیب ها، گفت: تغییر نگرش باعث تغییر در رفتار و بهبود اوضاع اجتماع می شود و در این راستا باید دانشگاهها از حیطه نظری به فضای عملیاتی بیشتر سوق یابند.

معماریان اظهار داشت: موضوع فضای مجازی باید در قالبسند آسیب های اجتماعی بررسی شود  زیرا به نوعی آمیخته با مشکل آسیب های اجتماعی است.

 

دسته مطلب: