حضور تیم رباتیک مرکز آموزش عالی کاشمر در چهاردهمین دوره مسابقات رباتیک، هوش مصنوعی، نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در بابل

معاون آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش عالی کاشمر از حضور تیم رباتیک این مرکز در چهاردهمین دوره مسابقات رباتیک، هوش مصنوعی، نمایشگاه اختراعات و ابتکارات به میزبانی دانشگاه نوشیروانی بابل خبر داد.
دکتر میثم عابدین پور در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر طی سخنانی با بیان این که یکی از راه های ارتقاء سطح علمی و کیفی آموزشی برگزاری اردوهای علمی، شرکت در مسابقات و اردوها در زمینه های مرتبط با رشته های تخصصی است؛ گفت: در همین راستا مرکز آموزش عالی کاشمر، با راه اندازی انجمن های علمی و شرکت در مسابقات و بازدید ها، سعی در بالابردن کیفیت آموزشی و ارتقای سطح علمی دانشگاه و دانشجویان نموده است.
وی افزود: تیم رباتیک دانشگاه متشکل از دانشجویان علاقه مند در این زمینه از رشته های مختلف، بویژه کامپیوتر چند سالی است که شکل گرفته و دانشجویان با همت مدیران و اساتید به کسب علم در این زمینه پرداخته تا راهی جهت ارتباط این افراد با صنعت و ترکیب هرچه بهتر دو علم الکترونیک و کامپیوتر باشد.
وی گفت: در چهاردهمین دوره مسابقات رباتیک، هوش مصنوعی، نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که از هشتم تا دهم اردیبهشت ماه امسال در محل مصلی دانشگاه بابل برگزار شد؛ تیم مرکز آموزش عالی کاشمر نیز شرکت کرد.
عابدین پور با بیان این که مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از پرسابقه‌ترین و قدیمی‌ترین مسابقات رباتیک کشور محسوب می‌شود و مبدع برخی لیگ‌های رایج فعلی در کشور است. برای مثال لیگ ربات‌های آتش نشان، که برای اولین بار در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد و بعد از آن زمان بود که ربات‌های آتش نشان در سطح کشور پدیدار شدند؛ اظهار داشت : در این دوه از مسابقات ، 20 لیگ شامل ربات‌های مسیریاب دانش‌آموزی و دانشجویی، مسیریاب رالی، جنگجوی دانش‌آموزی در وزن های 17 ، 35 و 60 کیلوگرم ، پرنده دقتی و سرعتی، حل ماز، مین‌یاب دستی، آتش‌نشان، زیردریایی، فوتبالیست دانش‌آموزی، هوش مصنوعی، عملیات ممکن، ترافیک، لوله‌نورد ، و همچنین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات و رویداد استارتاپی برگزار گردید.
به گفته او در این دوره از مسابقات بیش از ۳۰۰ تیم دانش‌آموزی و دانشجویی با حضور ۷۵۰ شرکت کننده از سراسر ایران و همچنین کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، برزیل و افغانستان با شرکت از دانشگاه های معتبری همچون شریف، نوشیروانی بابل، باهنر کرمان، صنعتی اصفهان و .. حضور داشته و تیم رباتیک مرکز آموزش عالی کاشمر نیز برای نخستین بار در این رویداد در رشته مسیریاب حرفه ای شرکت نمود.
وی ابراز امیدواری کرد؛ تیم رباتیک مرکز آموزش عالی کاشمر بتواند با کسب تجربه و آشنایی با تیم ها و نحوه برگزاری و قوانین مسابقات، در آینده فعالیت های خود را هرچه بهتر از قبل در این زمینه دنبال کند و بهبود بخشد.
لازم به ذکر است؛ سرپرستی تیم رباتیک مرکز آموزش عالی کاشمر را خانم رمضان نیا و مربی گری آن را آقای مهندس احمد رضازاده مقدم برعهده داشتند.