درآیین نکوداشــــت دانشجویان نو ورودوآغاز سال تحصیلی مرکز آموزش عالی کاشمرمطرح شد

امروز دانشجویان در کنار کسب علم به مهارت آموزی نیازدارند

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: امروز امروز دانشجویان در کنار کسب علم به مهارت آموزی هم نیازدارند.
به گزارشروابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر،
دکترهادی معماریان خلیل آباد درآیین نکوداشــــت دانشجویان نو ورود مرکز آموزش عالی کاشمربا تاکید برلزوم استفاده مناسب از فرصتی که برای تحصیل رایگان و استفاده از امکانات آموزشی برای دانشجویان در مرکز آموزش عالی کاشمر به عنوان یک دانشگاه دولتی پیشرو در توسعه پایدار فراهم شده ابراز امیدواری کرد؛ درمدت تحصیل بتوانیم میزبان خوبی برای دانشجویان عزیز باشیم .

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجهیی برای دانشجویان نو ورورد دختر و پسر و آشنایی آنان با نکات آموزشی و انضباطی  مورد نیاز اظهار داشت: برنامه راهبردی مرکز آموزش عالی کاشمر رفتن به سمت ارتقا آن به مجتمع و سپس دانشگاه است و در مرحله بعد تلاش داریم به عنوان یک دانشگاه کارآفرین در منطقه فعال باشیم تا  دانشجویان بعد از تحصیل مهارتی برای اشتغال داشته باشند و با اصول کسب و کار و مهارت افزایی و اشتغال آفرینی آشنا باشند که در همین راستا سیاست گذاری هایی صورت گرفته و با قوت با همکاری شما و تلاش مسئولان این واحد دانشگاهی اجرایی شده و ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به فعالیت مراکز مختلفی در این دانشگاه گفت: در حال حاضر  مرکز آموزش های آزاد و کارگاههامجازی  و مرکز رشد و ارتباط با صنعت فعال است و پذیرای  دانشجویان صاحب ایده های نوین  است  و می توان از خدمات  این مراکز بهره مند شد به طوریکه با برنامه ریزیهایی انجام شده در مرکز رشد، دو کارگاه کارآفرینی و آشنایی با نوآوری، و کارگاه شتاب دهی و استارت آپ ها  به زودی برگزار می شود.

معماریان همچنین از فعالیت مرکز مشاوره تربیت بدنی و ورزشی  که ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می رسد و در آن  خدمات تندرستی ارائه می شود خبر داد و افزود: سالنهای ورزشی دیگری نیزدر این  مجموعه وجود دارد  که می توان برای استفاده از آنها با  هماهنگی مجموعه فوق برنامه و تربیت بدنی اقدام نمود .

وی اظهار داشت:  در حوزه امور فرهنگی نیزکانونها و انجمنهایی در این واحد دانشگاهی فعال است  که هریک از دانشجویان  که مهارتی در فن و حرفه ای دارند می توانندآن را ارائه دهند و چنانچه نیاز به تشکیل کانون و انجمن دیگری هست با هماهنگی با مسئولان امور فرهنگی می توان در این زمینه اقدام کرد.

وی اعلام کرد:تمامی مشکلات صنفی شما  از کانال  شورای صنفی دانشجویان که اعضای آن با برگزاری انتخاباتی مشخص  شده اند؛ قابل پیگیری است و  آنها می توانند خواسته ها وانتقادات و پیشنهادات تان را به مسئولان منتقل  کنند.

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر گفت:با فعالیت دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه نیز اگر در حوزه های آموزشی نقصانی می بینید می توانید موراد مورد نظر را اعلام نمایید  تا ضمن بررسی در شورای نظارت برای حل آنها اقدام شود .

وی در پایان به دانشجویان توصیه کرد؛ ازچهار سال دوران دانشجویی حداکثر استفاده را ببرند فقط درس خواندن برای شان ملاک نباشد بلکه  مهارتهای زندگی را نیز یاد بگیرند.

معاونت ،دانشجویی آموزشی و پژوهشی  مرکز آموزش عالی کاشمر نیزدر سخنان یبا تبریک پذیرش دانشجویان ورودی سال جدید و آغاز سال تحصیلی بر رعایت نکات آموزشی و انضباطی از سوی آنان تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود؛  با حمایتهای دانشگاه و همکاری دانشجویان بتوان برنامه ریزی خوبی برای توسعه و تعالی دانشگاه و ارتقا دانشجویان داشته باشیم.

دکتر میثم عابدین پورگفت: در بخش آموزش باید دانشجویان مدیریت زمان داشته باشند و برنامه ریزی لازم را انجام دهند زیرا در چشم برهم زدنی زمان می گذرد.

وی گفت: امیدوارم دانشجویان با آگاهی از مسائل و قوانین آموزشی  نسبت به رعایت آنها اقدام کنند.

وی افزود: در حوزه پژوهشی نیز دانشجویان باید مهارتهای مختلفی در ذیل دوره تخصصی و رشته  خود فرا بگیرند زیرا این دوران  سنگ بنای آینده است ودانشجویان باید برای افزایش مهارتهای خود در دوره ها وکارگاههای آموزشی که برگزار می وشد حضور فعالی داشته باشند.

عابدین پور اظهار کرد: در کنار آموزش، در حوزه دانشجویی به شور و نشاط دانشجویان هم توجه می شود  هرچند دانشجویان نیز باید  شئون دانشجویی را رعایت کنند.

وی با تاکید براینکه با تمام توان پاسخگوی مطالبات دانشجویان هستیم؛ افزود: در بخش فرهنگی کانونها و انجمنهایی در مرکز آموزش عالی کاشمر فعالیت دارند که پویایی آنها نیازمند مشارکت فعال دانشجویان است .

قریب ۲۵۰ دانشجوی نورود در مرکز آموزش عالی کاشمر تحصیل خود را مهرماه 98 آغاز نمودند . هم اکنون بیش از ۸۰۰ دانشجو در شش رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول تحصیلند.

دسته مطلب: