دو طرح پایش سلامت و پایش آمایش و تندرستی دانشجویان در مرکز آموزش عالی کاشمر اجرایی می شود

معاونت دانشجویی مرکز آموزش عالی کاشمر از اجرای طرح پایش سلامت سازمان امور دانشجویان و طرح پایش آمایش و تندرستی دانشجویان از مهر ماه امسال در مرکز آموزش عالی کاشمر خبر داد.
دکتر میثم عابدین پور در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر با اشاره به برگزاری شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی به مدت دو روز درشهریور ماه امسال، گفت:وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دراین نشست تاکید داشتند ما نباید شرایط سخت مدیریتی را به گیرندگان خدمات منتقل کنیم، اگر در نظر‌ داریم به تعداد بیشتری خدمات رسانی شود، باید دقت کنیم‌ خدمات در حال انجام دانشگاه‌ها زیر سئوال نرود و معاونان دانشجویی حداکثر خدمات را با بهترین کیفیت به دانشجویان ارائه دهند اما نباید بخش اعظم خدماتی که این عزیزان انجام می‌دهند را زیر سوال برد.
دکتر عابدین پور افزود: همچنین در این همایش رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر این که در سازمان امور دانشجویان برنامه‌های زیادی در حوزه دانشجویی اجرا شده است؛ یکی از این برنامه‌ها را “طرح جامع خدمات دانشجویی” دانست که براساس آن قرار است اختیارات حوزه دانشجویی بیشتر شده و سرویس دهی بیشتری به دانشجویان ارائه شود.
وی اظهار داشت: در ادامه این نشست دکتر صدیقی به مشکلات خاص صندوق رفاه دانشجویان و کاهش دارایی آن پرداخت و اعلام کرد؛ اگر حمایت دولت و سرمایه‌گذاری صندوق نباشد، مشکلات بیشتر می‌شود؛این در حالی است که در بخش تغذیه ۵۰ درصد دانشجویان از فضای دانشگاه استفاده می‌کنند که در برخی از دانشگاه‌ها این آمار به ۸۰-۷۰ درصد می‌رسد و ۱۲۶ میلیون پرس غذا در ناهار و شام توزیع می‌شود و در این زمینه حدود ۵۰۰ میلیارد کسری بودجه وجود دارد؛ که باید توسط سازمان برنامه و بودجه حل شود.
معاون دانشجویی مرکز آموزش عالی کاشمر افزود:در این همایش به بررسی طرح ایجاد رستوران های مکمل، مسائل و آسیب های روانی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه ها، تبیین آیین نامه های دانشجویان نمونه و شورای انضباطی، آشنایی با سامانه سجاد و بهینه سازی غذای دانشجویان با هدف ارتقای کیفیت سلامتی پرداخته شد. عابدین پور اظهار داشت: در زمینه اسکان دانشجویان مرکز در سراهای دانشجویی و تغذیه دانشجویان برنامه ریزی های لازم صورت گرفته همچنین در راستای عملی نمودن طرح پایش سلامت سازمان اموردانشجویان، طرح پایش آمایش و تندرستی دانشجویان از مهر ماه در مرکز آموزش عالی کاشمر اجرایی می شود.
وی همچنین اعلام کرد: با لطف و عنایت خداوند منان، حمایت ها و پیگیری های جناب آقای دکتر معماریان رییس
مرکز، همدلی و همیاری سایر همکاران حوزه معاونت دانشجویی و سایر بخش ها با آمادگی کامل جهت ارایه خدمات مناسب به دانشجویان به استقبال سال جدید تحصیلی می رویم.

دسته مطلب: