رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برتوسعه فضای فعلی مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز تاکید کرد

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در دیدار رئیس و اعضای شورای راهبری مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز،بر توسعه فضای فعلی و تجهیز این مرکز و قرار گرفتن به عنوان مرکز رشد اقماری در منطقه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر،دکتر اسماعیل قادری‌فر در این دیدار با بیان اینکه حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر نوآوری و دانش‌بنیان از مهم ترین اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است؛ اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر نوآوری و دانش بنیان از مهم‌ترین اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری می باشد، بر ظرفیت سازی جهت افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید‌نمود.

وی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌عنوان یک تسهیلگر در جریان نوآوری در کشور از شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آوری در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند؛ گفت: مرکز نوآوری ترشیز نیز باید پس از حمایت از صاحبان ایده‌های خلاق و تشکیل و استقرار هسته های نوآور به دنبال تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.

 وی با اشاره به فعالیت 12 ستاد توسعه فناوری در زیرمجموعه کاری خود، گفت:در راستای توسعه فضای فعلی و تجهیز مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز و قرار گرفتن به عنوان مرکز رشد اقماری  همکاری لازم را خواهیم داشت؛ البته مرکز آموزش عالی کاشمر باید در برنامه راهبردی خود به فکر درآمدزایی باشد و از درآمد اختصاصی خود ارتزاق کند از این رو باید پروژه محور کار کند و ثمره کارش به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان بینجامد.

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه  مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز از سال 95 مجوز فعالیت خود را اخذ و زیرمجموعه مرکز آموزش عالی کاشمرقرار گرفت؛ گفت: درپی مساعدت معاونت عملی و فناوری ریاست‌جمهوری و  تلاش مسئولان محلی، این مرکز با در اختيار گرفتن فضایی با زیربنایی بالغ بر 550 مترمربع و تجهیز آن در زمینه ارائه خدمات حمايتى و مشاوره‌ای، کمک به ايجاد و توسعه حرفه‌هاى جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال صاحب ايده در حوزه فناوري‌هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى، زمینه حضور مؤثر و مستقل دانش آموختگان دانشگاه‌ها و ایده‌پردازان در صحنه توسعه اقتصادى و فناورانه در سطوح ملى و منطقه‌ای كشور را با حمایت سایر دستگاه‌ها فراهم نموده‌است.

هادی معماریان افزود: در این مدت در مجموع در حوزه استقرار هسته‌ها خوب پیش رفتیم به طوری که 9 هسته نوآور تاکنون در مرکز نوآوری ترشیز استقرار یافته‎اند که در این راستا از ظرفیت نهادهای دیگر نیز استفاده نموده‌ایم.

وی گفت: در  برنامه پنج ساله بعدی تلاش داریم مرکز آموزش عالی کاشمر را به مجتمع ارتقا دهیم و طی برنامه پنج ساله دوم دانشگاه شویم و در این راه جهت تامین تجهیزات آزمایشگاهی و حمایتهای دیگر نیازمند همراهی و همکاری سایر سازمان‎ها و نهادها از جمله معاونت محترم علمی و فناوری ریاست‌جمهوری هستیم.

مدیر مرکز نوآروی و شتابدهی ترشیز نیز در این نشست با اشاره به اینکه  این مرکز به سرعت در حال گسترش فعالیت‌های خود است گفت: با توجه به توانمندی منطقه ترشیز در تولید محصولات متنوع کشاورزی، جاذبه های گردشگری و ... می توان روی توسعه کسب و کارهای کوچک و مداوم در منطقه برنامه ریزی کرد.

دکترمجید عاقل اظهار داشت: با توسعه فضا و حمایت مالی از واحدهای نوآور و تامین مالی جهت برگزاری رویدادهای خلاقانه می توانیم در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خویش و سرعت بخشیدن به پیمودن مسیر توسعه پایدار منطقه اقدام کنیم.

عضو دیگر شورای راهبری مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز نیز در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه منطقه ترشیز تشنه فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز بود؛ گفت: خوشبختانه در حال حاضر با ایجاد فضای استاندارد و تامین بخشی از تجهیزات مورد نیاز و استقرار واحدهای نوآور تلاش می‌کنیم که در زمنیه ارتقاء نیروی انسانی شهرستان کار کنیم.

صادق طیفوری اظهار داشت: مرکز آموزش عالی کاشمر به عنوان یک دانشگاه دولتی توانسته با فعالیت های متعدد و متنوع خود به خوبی به عنوان یک مرکز قابل اطمینان در منطقه باشد و با راه اندازی مرکز نوآوری در ذیل این مجموعه زمینه حمایت و هدایت صاحبان ایده‌های نو، کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی به منظور تجاری‌سازی ایده‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه فراهم شده‌است.

دسته مطلب: