پذیرایی مرکز آموزش عالی کاشمر در ضیافت افطاری میزبان ازکودکان موسسه غدیر

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر همزمان با شب ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و به منظور اکرام ایتام به همت امور فرهنگی _ اجتماعی این مرکز از مددجویان موسسه غدیر این شهر پذیرایی شد.
رییس مرکز آموزش عالی کاشمر در حاشیه این ضیافت افطاری که با حضور جمعی از مسئولان محلی برگزار شد؛ گفت : یاری رساندن به ایتام و نیازمندان از برکات ارزشمند ماه رمضان برای مسلمانان است، عملی پسندیده که به تحقق عدالت اجتماعی در جامعه کمک می کند و ریشه در فطرت انسان دارد و خشنودی و آرامش را برای او به ارمغان می آورد.
هادی معماریان خلیل آباد اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان در تمامی دین ها و فرهنگ ها امری پسندیده به شمار می رود.
وی افزود: تعالیم اسلامی تاکید زیادی بر بخشش و کمک به نیازمندان دارد و یاری رساندن به ایتام را از جمله کارهای صالح عنوان می کند و خداوند در قرآن کریم بارها واژه انفاق را به کار برده است و بخشش با قصد الهی و در راه رضای پروردگار را مورد ستایش قرار می دهد.
 وی گفت: ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای کمک کردن به افراد نیازمند و بخشش در مسیر دستیابی به رضایت ایزدمنان است و بخشی از حکمت ماه رمضان به این امر اختصاص دارد.
به گفته او دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خویش زمینه کمک به همنوعان خود را فراهم آورند.
وی با ابراز خرسندی از میزبانی مددجویان موسسه غدیر در ضیافت افطاری گفت: ما باید تلاش کنیم زمینه تبلور فرهنگ یاریگری را پر رنگ تر در جامعه فراهم کنیم.
گفتنی است؛ از جمله برنامه های این ضیافت الهی، اکران فیلم کارتونی"فهرست مقدس" و  اهداء وسایل ورزشی به مددجویان غدیر بود.
موسسه غدیر کاشمر تعداد قریب ۴۰ فرزند بی سرپرست پسر تحت پوشش دارد.